Usuwanie ciąży logo
usuwanie ciąży Słowacja

Usuwanie ciąży Słowacja

Usuwanie ciąży wykonywane na terenie Słowacji nie budzi żadnego zdziwienia. Dzieje się tak, ponieważ aborcja na Słowacji jest całkowicie legalna do 12 tygodnia ciąży. Po tym czasie, aborcja możliwa jest tylko, gdy ciąża zagraża życiu kobiety lub lekarz stwierdzi poważne wady płodu. Jesteś w niechcianej ciąży? Myślisz nad zabiegiem terminacji ciąży, ale obawiasz się odpowiedzialności karnej, bólu lub skutków ubocznych? Poznaj kilka istotnych informacji dotyczących usuwania ciąży.

Klinika ginekologiczna Słowacja

Kliniki na Słowacji charakteryzują się wykwalifikowaną kadrą z doświadczeniem, którą nie zaskoczą żadne sytuacje. Dodatkowo w takich klinikach wykonywane są różne zabiegi i często razem z aborcją możesz założyć spiralę domaciczną. Klinika ginekologiczna na Słowacji gwarantuje anonimowość — nie tylko podczas umawiania się na konkretny termin i wykonywania zabiegu, a nawet wtedy, kiedy wychodzisz z kliniki. Masz pewność, że nie spotkasz żadnej znajomej osoby, a Twoje dane będzie przechowywać jedynie klinika, w której zabieg usunięcia ciąży zostanie wykonany.

Jak przygotować się do zabiegu usuwania ciąży na Słowacji?

Przede wszystkim, aby dokonać aborcji, należy mieć stwierdzoną ciążę. Przed umówieniem terminu aborcji, wykonaj więc więcej niż jeden test ciążowy, aby potwierdzić swoje podejrzenia. Jeśli ciąża się potwierdzi, możesz skontaktować się z wybraną kliniką i ustalić wszystkie szczegóły.

Jak przygotować się do aborcji w profesjonalnej klinice?
Potrzebujesz ze sobą te rzeczy:

 • dłuższą bluzkę do kolan,
 • chłonne podpaski,
 • wygodne klapki,
 • ręcznik.

Nie decyduj się na usuwanie ciąży na własną rękę, na przykład przy pomocy tabletek poronnych! To niebezpieczna metoda aborcji i nie zawsze może pójść zgodnie z planem. Zazwyczaj kończy się w szpitalu, a tego kobiety chcą uniknąć. Terminacja ciąży przeprowadzana jest na czczo. Maksymalnie 5 godzin przed zabiegiem możesz zjeść jakiś lekki posiłek, a 3 godziny przed wypić pół szklanki wody. Trzeba surowo przestrzegać tych zaleceń – wszystko dla Twojego bezpieczeństwa i komfortu. Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać żadnych badań – wszystkim zajmie się klinika ginekologiczna. Warto dodać, że nikt nie będzie pytać Cię o powód wykonywanej aborcji. W takim miejscu możesz czuć się anonimowo. Unikniesz dodatkowego stresu.

aborcja Słowacja

Słowacja klinika aborcyjna - metody aborcji

Najbezpieczniejszą metodą usuwania ciąży na Słowacji jest aborcja metodą próżniową. W dobrych klinikach aborcja na Słowacji wykonywana jest pod narkozą, trwa około 15 minut i jest całkowicie bezbolesna. Jej koszt to około 2 000 zł, ale w tej cenie masz gwarantowaną opiekę doświadczonych specjalistów, którzy zadbają o Twoje zdrowie i komfort. Jest kilka metod aborcji, przykładowo aborcja farmakologiczna powoduje bolesne poronienie i jest niebezpieczna dla zdrowia kobiety. Co ważne, nie zapewnia ona skutecznej aborcji — może zdarzyć się tak, że jedynie uszkodzi płód. Jeśli masz wybór — nie decyduj się na aborcję farmakologiczną.

Cena usuwania ciąży na Słowacji

Ile kosztuje aborcja na Słowacji do dwunastego tygodnia ciąży? Usunięcie ciąży w profesjonalnej klinice, która wykonuje aborcje próżniowe to koszt około 2 200 zł. Co wlicza się w cenę zabiegu?

 • opieka personelu i psychologa,
 • usunięcie ciąży jest wykonywane na znieczuleniu ogólnym,
 • transport z Polski,
 • zabieg usunięcia ciąży jest wykonany przez doświadczonych lekarzy,
 • komfort psychiczny.

Wybierz polecaną klinikę. Nie sugeruj się kosztem zabiegu, bo cena może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje! Po źle przeprowadzonej terminacji ciąży, najprawdopodobniej będziesz musiała stawić się u ginekologa w celu dalszego doczyszczenia macicy… a to tylko jeden z możliwych skutków takich aborcji.

Czy aborcja na Słowacji jest legalna?

Aborcja na Słowacji jest możliwa i legalna do 12 tygodnia ciąży, więc musisz uważać, aby nie przekroczyć tego terminu. Decydując się na zabieg usunięcia ciąży na terenie Słowacji, nie ponosisz z tego tytułu żadnej odpowiedzialności karnej.

Zabieg aborcji ciąży na Słowacji traktowany jest jak każda inna operacja. Nikt nie będzie na Ciebie źle spoglądał czy wypytywał o powód. To Twoje ciało i tylko Ty masz prawo o nim decydować. Każdy z nas jest inny i to, że jesteśmy kobietami nie oznacza, że każda z nas chce zostać matką. Oprócz czasu, który trzeba poświęcić na wychowanie dziecka, trzeba mu zapewnić także odpowiednie zaplecze finansowe, na które nie wszystkich stać. Aborcja na Słowacji jest legalna – podejmij decyzję i pamiętaj, że nie zostajesz z tym sama. Blisko co 10 polka w ciąży znajduje się w takiej sytuacji.

Usuwanie ciąży Słowacja

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania zabiegu usuwania ciąży, jednak jeśli masz ujemną grupę krwi, musisz powiadomić o tym personel. W takim przypadku konieczny będzie zastrzyk z immunobloguliną.

Aborcja to moment trudny dla kobiety. W takich klinikach zjawiają się różne osoby po przejściach. Niestety, ale jedynym przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu jest Twoja niepewność. Z drugiej jednak strony trzeba działać szybko, bo tylko do 12 tygodnia ciąży aborcja będzie możliwa do przeprowadzenia. Działaj szybko, ale bez presji czy pod wpływem emocji. Musi to być przemyślana decyzja, której później nie będziesz żałować. Na terenie kliniki aborcyjnej na Słowacji zazwyczaj obecny jest psycholog, z którym można porozmawiać zarówno przed, jak i po zabiegu. Zrozumie doskonale każdą sytuację, a obcej osobie często łatwiej jest się wygadać.

Czy usunięcie ciąży boli?

Jeśli mowa o usuwaniu ciąży metodą próżniową — zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym — jest bezbolesny. Zupełnie niepotrzebnie stresujesz się bólem w tym wypadku. Po usuwaniu ciąży możesz poczuć delikatne skurcze macicy, ale szybko ustępują.

Jestem niepełnoletnia — czy mogę usunąć ciążę?

Terminacja ciąży możliwa jest również w przypadku osoby, która ma mniej niż 18 lat, ale wymagany jest wtedy przyjazd z rodzicem lub opiekunem prawnym. Musi on wyrazić zgodę na zabieg i wypełnić potrzebne dokumenty.

Aborcja Słowacja — ryzyko powikłań

Zabiegi przeprowadzane w profesjonalnej klinice minimalizują ryzyko powikłań. Aborcja Słowacja – po wykonanym zabiegu zostaniesz poinformowana o wszystkich możliwych skutkach ubocznych. Jeśli zaobserwujesz któreś z nich u siebie — jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

Ogromne ryzyko niepowodzenia jest wtedy, gdy decydujesz się na inną metodę aborcji lub zażywasz tabletki wczesnoporonne. Aborcja farmakologiczna nie jest dobrym wyborem na przerwanie ciąży.

Zalecenia po zabiegu aborcji na Słowacji

Po zabiegu obowiązuje okres rekonwalescencji, dlatego po opuszczeniu kliniki musisz zastosować się do kilku istotnych zasad:

 • zaleca się spożywanie tylko lekkostrawnych posiłków,
 • zakaz picia alkoholu przez co najmniej 3 dni,
 • zakaz używania tamponów,
 • zakaz zbliżeń seksualnych aż do pierwszej menstruacji po zabiegu,
 • zakaz kąpieli w wannie i wizyt na basenie.
Klinika aborcyjna Słowacja

Klinika aborcyjna Słowacja - informacje o zabiegu

Kliniki aborcyjne na terenie Słowacji i Czech charakteryzują się wysokim poziomem opieki oraz najlepszej jakości sprzętem. Dzięki temu każda kobieta poczuje się tutaj bezpiecznie i komfortowo.

Usunięcie ciąży wykonywane jest szybko, bo trwa zaledwie 15 minut. Po krótkim odpoczynku, jeśli będziesz się dobrze czuć, możesz od razu wrócić do domu. Nie zaleca się jednak samodzielnego prowadzenia samochodu w ten dzień. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie aborcji, renomowane zagraniczne kliniki będą najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Klinika zapewnia legalną i stałą opiekę oraz wsparcie, a także pomoc w wypadku nastania jakichkolwiek komplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozostaniesz anonimowa i nie odczujesz żadnych konsekwencji prawnych wynikających z takiej decyzji. Kliniki ginekologiczne na terenie Słowacji zrobią wszystkie potrzebne badania potrzebne do przeprowadzenia terminacji ciąży. Wykonują także inne zabiegi medyczne, jak założenie spiralki antykoncepcyjnej w trakcie aborcji, która uchroni przed niechcianą ciążą przez 5 lat.

Aborcja Słowacja zabieg aborcji wykonywany pod czujną opieką doświadczonych specjalistów nie niesie ze sobą żadnego ryzyka! Termin aborcji nie zawsze jest na drugi dzień (choć i takie sytuacje się zdarzają). Często bywa, że na terminację ciąży trzeba poczekać nawet kilkanaście dni. Czasami kliniki otwierają się nawet w weekendy, aby przyjąć wszystkie kobiety. Nie zawsze jednak tak się dzieje – czas nie jest Twoim sprzymierzeńcem! Słuchaj siebie, a nie zdania innych ludzi wokół siebie. W końcu to Ty zostaniesz z dzieckiem, jeśli nie zdecydujesz się na zabieg. To Twoje życie i Ty bierzesz za nie pełną odpowiedzialność.

Bezpieczeństwo zabiegu na Słowacji jest najważniejsze

Pamiętaj jednak, żeby nie podejmować decyzji pochopnie ani pod żadnym pozorem nie zamawiać tabletek wczesnoporonnych. Zdania, że takim sposobem “szybko będzie po sprawie” nie jest prawdą! Ryzyko niepowodzenia jest niestety ogromne. Musisz wiedzieć, że tabletki poronne nie są legalne – są ściśle zabronione! W sieci roi się od oszustów, którzy tylko naciągają kobiety w takiej sytuacji na zakup, po czym nie wysyłają żadnej przesyłki. Nawet jeśli jakimś cudem otrzymasz paczkę z tabletkami – nigdy nie masz pewności, że jest to skuteczne i bezpieczne rozwiązanie. Przykro to przyznać, ale większość takich prób aborcyjnych kończy się w szpitalu. Przecież Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze! Wybierz mądrze… myśl o sobie, swoim zdrowiu i cennym życiu.

Dlaczego warto wykonać zabieg terminacji ciąży na terenie Słowacji?

 • Pełna anonimowość
 • Brak pytań o powód aborcji
 • Profesjonalna i najlepiej wyposażona klinika
 • Specjaliści z wieloletnim stażem pracy
 • Opieka i wsparcie na najwyższym poziomie – także to psychiczne
 • Często zagwarantowany jest także dojazd z Polski na miejsce zabiegu
 • Nie potrzebujesz żadnych badań przed aborcją, które musiałabyś wykonać na własną rękę
 • Praktycznie od razu po zabiegu możesz wracać do domu. Jeśli jednak potrzebujesz czasu, klinika zapewni Ci rozmowę z psychologiem oraz miejsce do odpoczynku i chwili dla siebie na zebranie myśli

Kontakt z klinikami ginekologicznymi na Słowacji

Jeśli masz jakieś pytania bądź wątpliwości, które męczą Twoją głowę – zadzwoń i porozmawiaj z konsultantem kliniki ginekologicznej, który wszystko dokładnie Ci wyjaśni i uspokoi. Kliniki zazwyczaj oferują całodobowy kontakt z konsultantami. Nie obawiaj się, że nie dogadasz się w języku słowackim czy czeskim. Osoby, które odbierają telefony posługują się językiem polskim (jednak częściej zdarza się to po stronie czeskiej).

Które kraje także oferują usługi aborcyjne? 
5/5 - (23 votes)