Usuwanie ciąży logo
Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna

Metoda usuwania ciąży, która również często określana jest domową (dlatego, że wiele kobiet decyduje się ją przeprowadzić w domu). Aborcja farmakologiczna (inaczej aborcja medyczna) to bardzo często groźny sposób przerwania ciąży.

Już teraz poznaj skuteczność, skutki uboczne i jakie tabletki są do aborcji farmakologicznej stosowane.

Aborcja farmakologiczna w Polsce

Zdajesz sobie pytanie, czy aborcja farmakologiczna w Polsce jest legalna? Obecnie wszystkie formy przerwania ciąży są całkowicie zabronione. Co więcej, w tym momencie nie można zakupić odpowiednich tabletek do prawidłowego przeprowadzenia tej metody przerywania ciąży. Konsultacja lekarska i chęć uzyskania recepty nie przyniesie pozytywnego rezultatu. Jedyną, ale skrajnie nieodpowiedzialną możliwością jest zakup na stronach internetowych. Należy pamiętać, że często strony te czekają na naiwne kobiety, które desperacko szukają nie drogich tabletek do wykonania aborcji farmakologicznej. W znacznej części sytuacji zakupione pigułki okazują się podróbkami, witaminami, czy innymi substytutami. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności!

Usuwanie ciąży symbol logo

Skuteczność aborcji farmakologicznej

Czas trwania ciąży jest kluczowy w szacowaniu skuteczności tej metody aborcji. Najwyższy procent skuteczności istnieje do 3 tygodnia ciąży. Po upływie tego czasu, spada praktycznie do 0. Spora część kobiet nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia i decyduje się na zakup tabletek online, skutkuje to oszukaniem przez osoby, którym zależy tylko na masowym zysku. Skuteczność aborcji farmakologicznej jest wątpliwa i pomimo przeprowadzenia jej w pierwszych tygodniach ciąży, nigdy nie da 100% skuteczności. Nie ma również pewności odnośnie bezpieczeństwa zabiegu aborcji w domu. Przypadek, kiedy po aborcji farmakologicznej utrzymuje się ciąża to wręcz standard.

Aborcja farmakologiczna w Polsce
Aborcja farmakologiczna skuteczność

Powikłania po aborcji farmakologicznej

Do najczęściej pojawiających się skutków ubocznych po aborcji farmakologicznej zaliczamy:
  • Silne stany lękowe
  • Bolesne skurcze macicy i brzucha
  • Silne krwawienie i możliwe plamienia
  • Problemy z prawidłowym snem
  • Szansa na brak płodności w przyszłości
  • Wyczerpującą biegunkę

Więcej informacji na ten temat przeczytasz w osobnym wpisie blogowym: Powikłania po aborcji farmakologicznej

Przebieg aborcji farmakologicznej

Aborcję farmakologiczną kobieta powinna rozpocząć od potwierdzenia swojej ciąży oraz sprawdzenia czy nie jest to ciąża pozamaciczna. Aborcja farmakologiczna przeprowadzana jest dwuetapowo. W celu jej wykonania używa się tabletek poronnych, które nie są do tego przeznaczone. Farmakologiczne przerywanie ciąży może trwać wiele dni dni, w trakcie którego można odczuwać silny ból, i dostać silnego krwawienia. Zdarzają się przypadki, że kobieta nie może dokończyć zabiegu oraz wymaga kontroli lekarskiej.

Najczęściej zadawane pytania

Alternatywa aborcji farmakologicznej?

Jeśli szukasz pomocy w usunięciu ciąży, nie wybieraj aborcji domowej. Zdecyduj się na bezpieczny i niezwykle skuteczny zabieg w renomowanej klinice ginekologicznej, którą znajdziesz za granicą w Czechach czy na Słowacji. Miej na uwadze, że życie jest najważniejsze i nie warto podejmować zbędnego ryzyka. Zabieg w klinice jest przeprowadzany w pełnym znieczuleniu i w dosłownie kilka minut następuje odessanie zawartości macicy. W przypadku pytań na temat tego rodzaju aborcji, można dzwonić do klinik w Czechach. Konsultantki mówią tam w języku Polskim

Jestem po aborcji farmakologicznej co robić?

Bardzo dużo kobiet znajduje się w okoliczności, gdzie postanowiły dopuścić usunięcia ciąży metodą farmakologiczną. W tym momencie pojawia się nurtujące, czy na pewno wszystko przebiegło poprawnie, czy przyszła ciąża będzie osiągalna. Aborcja farmakologiczna nie daje 100% skuteczności ani bezpieczeństwa zabiegu. Należy mieć to na uwadze jeżeli chcesz samodzielnie przeprowadzić aborcję farmakologiczną.

Czy po aborcji farmakologicznej można zajść w ciążę?

Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi. Każda kobieta jest inna i może inaczej zareagować na tabletki wymagane do aborcji. Spora część kobiet po metodzie farmakologicznej nie może lub ma problem z powtórnym zajściem w ciążę. Zdecydowanie warto mieć to na uwadze i jak planujesz w przyszłości zostać rodzicem – zdecyduj się na aborcję w klinice aborcyjnej za granicami państwa.

Aborcja farmakologiczna do kiedy?

Bardzo dużo stron zakłada, że aborcja farmakologiczna może zostać przeprowadzona nawet do 3 miesiąca ciąży. Prawda jest jednak całkowicie odmienna. W początkowych tygodniach – do 3-4, skuteczność jest niska, ale znajdą się szanse na sukces zabiegu. Po tym okresie ciąży szanse na powodzenie metody farmakologicznej drastycznie maleje i jest bliska 0! Strony, czerpiące profity ze sprzedaży tabletek umyślnie wydłużają okres na aborcję, aby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy kobiet, które znalazły się w ciężkiej sytuacji.

Aborcja farmakologiczna cena

Koszt aborcji farmakologicznej zazwyczaj rozpoczyna się od setek złotych, jednak może się skończyć na tysiącach. Zależy to od ilości prób, nie ma pewności, że przerwanie ciąży się powiedzie za pierwszym razem.

Nasz poradnik

Sprawdź nasze wpisy, gdzie poruszamy najważniejsze tematy związane z usuwaniem ciąży.

Tabletki poronne

Tabletki poronne – cena i jak działają?

Tabletki poronne – cena i działanie Tabletki poronne bardzo często są nazywane tabletkami wczesnoporonnymi. Popularna metoda aborcji farmakologicznej, która powoduje usunięcie ciąży poprzez obumarcie rozwijającego

Antykoncepcja awaryjna czym jest

Antykoncepcja awaryjna – czym jest

Antykoncepcja awaryjna – czym jest? Antykoncepcja awaryjna to trudny temat, wciąż uznawany za tabu. Wokół niego narosło wiele niejasności, które powtarzane z ust do ust

Aborcja próżniowa

Aborcja próżniowa – czy jest bezpieczna?

Aborcja próżniowa – czy jest bezpieczna? Aborcja próżniowa to zabieg polegający na usunięciu ciąży w sposób mechaniczny. Zaraz obok aborcji farmakologicznej jest najczęściej stosowaną procedurą

5/5 - (25 votes)