Usuwanie ciąży logo
Aborcja Holandia

Usuwanie ciąży Holandia

Holenderskie prawo jest dość liberalne i dlatego aborcja jest legalna. Jeśli chodzi o przerywanie ciąży, powinnaś udać się do lekarza, który omówi z Tobą powody, dla których chcesz dokonać aborcji. Udzieli również informacji o wszystkich zagrożeniach i możliwych komplikacjach. Po takiej rozmowie konieczne jest odczekanie 5 dni na “przemyślenie” decyzji. Istnieje sześciodniowy okres oczekiwania na aborcję po rozmowie z lekarzem. Jedną z wad lokalnych klinik jest to, że niewiele osób mówi po polsku.
Klinikę aborcyjną można łatwo znaleźć w Internecie.

Usuwanie ciąży Holandia

Aborcja w Holandii - cena

Ceny różnią się w zależności od kraju, liczby tygodni ciąży i wybranej metody aborcji.

  • do 12 tygodnia ciąży – 1490 euro
  • 13- 17 tygodnia ciąży- 1740 euro
  • 18 – 22 tygodnia ciąży – 1990 euro

Aborcja w Holandii

Mamy dla Holendrów dobre wiadomości:

Kobiety w Holandii mają prawo do bezpłatnej aborcji w klinikach aborcyjnych w całym kraju. Państwo pokrywa 100% kosztów zabiegu dla kobiet. Aby zweryfikować prawo do bezpłatnej aborcji, pacjentka musi przedstawić kartę ubezpieczenia zdrowotnego lub polisę ubezpieczenia leczenia. W celu przerwania niechcianej ciąży osoba wykonująca zabieg powinna posiadać dokument tożsamości oraz biegle posługiwać się językiem angielskim.

Jaką wybrać klinikę aborcyjną?

Przerwanie ciąży powinno odbywać się w profesjonalnej klinice, która działa od wielu lat. Jest wiele miejsc, w których można dokonać aborcji, ale nie wszystkie z nich są bezpieczne i wykwalifikowane do wykonania zabiegu. Zalecamy osobiste sprawdzenie kliniki aborcyjnej, ale zalecamy sprawdzenie informacji w internecie, czytając, co mają do powiedzenia inne kobiety, które również przeszły przez ten proces.

Które kraje także oferują usługi aborcyjne? 

5/5 - (26 votes)