Usuwanie ciąży logo
Aborcja za granicą

Aborcja za granicą

Nie będziemy zajmować się aspektami moralnymi tej trudnej dla każdej kobiety decyzji gdyż według nas jest to wyłącznie i tylko wyłącznie indywidualna sprawa każdej osoby. W momencie kiedy pojawia się niechciana ciąża wiele kobiet zaczyna działać pod ogromnym stresem. Jeśli mają oparcie w rodzinie lub swoim partnerze to pół biedy, gorzej jeśli z tym problemem pozostają same. W naszym serwisie znajdą państwo informacje na temat różnych krajów oraz informacje dotyczące aborcji farmakologicznej.

Wiele Polek decyduje się na aborcję za granicą, w Czechach czy na Słowacji, ponieważ istnieją kliniki o wysokim standardzie i oferują zabiegi w przystępnej cenie. Republika Czeska ma jedno z najbardziej liberalnych przepisów w Europie, aborcja do 12. tygodnia jest obecnie legalna. Usuwanie można przeprowadzić przez metodą próżniową lub tabletki.

Czy aborcja za granicą to dobre rozwiązanie?

W ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat ponad 30 państw zmieniło prawo, by umożliwić większy dostęp do aborcji. W większości krajów aborcja możliwa jest do 12 tygodnia w ciąży, a na Islandii aż do 22 tygodnia.

University of California San Francisco opublikował badanie, które wykazało, że aborcja nie ma negatywnego wpływu na płodność u kobiety.

Wykazano, iż w ciągu jednego roku po dokonaniu zabiegu kobiety zaszły w ciążę tak samo, bez konsekwencji wynikających z aborcji.

W Polsce aborcja dozwolona jest tylko w 2 przypadkach. W styczniu 2021 wykluczono zapis o nieodwracalnych wadach płodu, nawet wad letalnych, które prowadzić będą do śmierci dziecka. Nawet w takim przypadku Kobiety w Polsce zmuszone są donosić ciąże. Polski rząd skutecznie i bez zastanowienia odbiera wolność ciężarnych. Ich działania powodują coraz większy strach i stres przed zajściem w ciąże. Nielegalna aborcja w Polsce jest karana więzieniem. Odpowiedzialności prawnej nie chcą coraz częściej ponosić także lekarze, przez co odmawiają zabiegów.

Czy Polki mogą usunąć ciążę za granicą?

Odpowiedź jest krótka i brzmi „Tak”. Na Słowacji i w Czechach ten zabieg jest legalny. Kobieta ciężarna jak i lekarz nie ponoszą odpowiedzialności prawnej. W świetle polskiego prawa nie są przewidziane kary za dokonanie aborcji poza granicami naszego kraju.

Usuwanie ciąży za granicą

Bezpieczna aborcja za granicą

Metoda chirurgiczna, wykonana w klinice przez lekarzy specjalistów jest 100% gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa naszego zdrowia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przez rurkę odsysana jest zawartość wnętrza macicy. Następnie poprzez USG lekarz kontroluje czy wszystko przebiegło prawidłowo. Ta metoda jest niemalże bezbolesna. Czeskie prawo zezwala na aborcje do 3 miesiąca ciąży.

Dokonać aborcji możemy drogą farmakologiczną. Aborcja farmakologiczna możliwa jest do 12 tygodnia ciąży. W krajach w których jest to legalne, cały proces odbywa się pod okiem lekarzy. W Polsce kobiety dokonują w ten sposób terminacji ciąży w zaciszu domowym, często same, bez pomocy. Kobieta odczuwa silne skurcze, następnie pojawia się mocne krwawienie, które może utrzymywać się nawet do 2 tygodni. Często pojawiają się nudności, biegunka, bóle, zawroty głowy. Ta metoda nie jest też w 100% skuteczna.

Aborcja ceny

Wszystko zależy od wybranej metody aborcji oraz kraju. Usuwanie ciąży w Czechach metodą chirurgiczną to koszt rzędu 2000 zł. Przerwanie tabletkami może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Cena tabletek uzależniona jest od ich skuteczności względem organizmu kobiety.

Klinika aborcyjna za granicą
5/5 - (41 votes)