Usuwanie ciąży logo
Okres po aborcji chirurgicznej

Okres po aborcji chirurgicznej

Miesiączka jest najczęściej występującym problemem dziewczyn. Normalny jest, że występuje cykl 28-32 dniowy, aczkolwiek niekoniecznie jest to jedyny wzór, którego należy się trzymać. Kobiety mogą doświadczać okresów znacznie częściej bądź rzadziej i nadal są uważane za zachowanie zdrowe.
Jedną z kwestii, po której może przejawić się taki problem, jest zabieg aborcji. Nie mam miesiączki po zabiegu, co zrobić? Okres po aborcji chirurgicznej – kiedy się pojawi? W dalszej części wpisu dowiesz się kilku istotnych rzeczy, przeczytaj!

Aborcja chirurgiczna – tylko legalnie i bezpiecznie

Zabieg aborcji to bardzo drażliwy temat, wokół którego tworzy się wiele kontrowersji. Skupimy się na tych legalnych i bezpiecznych aborcjach. Regulacje prawne dotyczące dopuszczenia aborcji odróżniają się w zależności od konkretnego kraju. W części państw jest to niezgodne z prawem, zaś w innych jest to jak najbardziej dopuszczalne tylko po spełnieniu kilku ważniejszych kwestii. W niektórych państwach aborcja nie jest legalna, chyba że zagraża życiu matki. Należy więc pamiętać, że różne kraje mają różne poglądy na aborcję, a część z nich zezwala na aborcję bez podawania powodu.
Każda kobieta powinna mieć prawo decydować o sobie. Z łatwością można znaleźć bardzo wiele osób, którzy dokładnie tak uważają. Istotnie jedynym problemem jest to, że w niektórych krajach istnieją ograniczenia w podejmowaniu decyzji o niechcianych ciążach, kobiety są zmuszane do „zejścia do podziemia” bądź znalezienia pomocy za granicami zamieszkałego państwa. Aborcje próżniowe wykonywane w niekorzystnych warunkach lub poza systemem opieki zdrowotnej często prowadzą do dotkliwych powikłań zdrowotnych, również utraty miesiączki.
Biorąc to pod uwagę, jeśli jesteś kobietą, która potrzebuje pomocy i rozważa zabieg aborcji, nie warto podejmować niepotrzebnego ryzyka i stresu. W Czechach i na Słowacji ustawodawstwo dotyczące aborcji jest zdecydowanie mniej restrykcyjne. Państwa te mają rozwinięte kliniki ginekologiczne, w których profesjonalni lekarze i personel dysponują najwyższej jakości sprzętem i wiedzą, aby móc zapewnić wysokiej jakości opiekę medyczną. Zabiegi aborcyjne są bezpieczne dla Twojego zdrowia, a także skuteczne, dodatkowo nie pociągają za sobą odpowiedzialności prawnych po powrocie do kraju – aborcja w Czechach jest legalna.

Brak krwawienia po aborcji próżniowej

Niektóre kobiety doświadczają braku krwawienia po aborcji próżniowej, co jest normalne, a organizm każdej kobiety reaguje inaczej. Jednakże, niektóre krwawienie lub plamienie może wystąpić, co jest związane z procesem oczyszczania organizmu. Czas, jaki upływa po samej procedurze, wpływa na to, czy krwawienie wystąpi czy nie. Warto jednak pamiętać, że jeśli po aborcji próżniowej brak jest krwawienia, zawsze warto skonsultować się z lekarzem. Każde ciało jest unikalne, a specjalista może dostosować odpowiedź do indywidualnych potrzeb.

Po próżniowym zabiegu aborcji organizm powróci do normalności po około 4 do 6 tygodniach. Gdy poziom hormonów spada z czasem, organizm powoli wraca do normalnej równowagi. Najczęściej występującym problemem kobiet jest nie pamiętanie, że nie jesteśmy w stanie określić, kiedy wróci owulacja i nie powinno się odkładać antykoncepcji by wykluczyć ponownego zajścia w ciążę.

Usuwanie ciąży symbol logo

Brak krwawienia po aborcji farmakologicznej

W niezwykle rzadkich przypadkach ciąża może nie zostać przerwana nawet po próbie aborcji. Najczęściej dzieje się to, gdy ciąża została przerwana bardzo wcześnie (przed czwartym tygodniem) - metodą farmakologiczną. Aby przekonać się na pewno, warto umówić się na wizytę u lekarza. W przypadku, gdy jest to przyczyną spóźnionych miesiączek lub gdy nie minęło 12 tygodni, Czeskie kliniki mogą zaoferować profesjonalny i bezpieczny zabieg usunięcia ciąży. Organizm wymaga czasu by dojść do pełni zdrowia.

Powrót okresu po aborcji farmakologicznej jest bardzo ciężki do przewidzenia. Z racji dużej i niezdrowej ingerencji w organizm okres po aborcji farmakologicznej zazwyczaj powraca po około 8 tygodniach.

Sprawdź również, jak wygląda poronienie.

Kiedy wraca płodność po aborcji chirurgicznej?

Wznowienie płodności po aborcji chirurgicznej zależy od czasu, jaki organizm potrzebuje na pełną regenerację. Zazwyczaj po kilku tygodniach czy nawet miesiącach organizm wraca do stanu sprzed zabiegu, czyli zdolnego do zajścia w ciążę. Jeśli planujesz ponowną ciążę po aborcji chirurgicznej, warto skonsultować się z lekarzem w klinice w której będziesz to wykonywać. 

Nasz poradnik

Sprawdź nasze wpisy, gdzie poruszamy najważniejsze tematy związane z usuwaniem ciąży.

Na czym polega klauzula sumienia?

Na czym polega klauzula sumienia?

Na czym polega klauzula sumienia? Klauzula sumienia była gorącym tematem od momentu jej wejścia w życie. Widzieliśmy, jak dużo osób nie zgadzało się temu zapisowi

5/5 - (59 votes)