Usuwanie ciąży logo
Do którego tygodnia można usunąć ciążę w Czechach

Do którego tygodnia można usunąć ciążę w Czechach

Czasami można przez przypadek zajść w ciążę. W takich sytuacjach jest to zazwyczaj niekorzystne i często kobieta nie jest na to przygotowana. Jeśli znajdziesz się w okoliczności, w której nie chcesz mieć dziecka i uda Ci się zajść w ciążę, dostępne są opcje, które mogą rozwiązać Twoją obecną sytuację. Aborcja może dać Ci poczucie i ulgi w tej trudnej sytuacji. 

Jeśli jesteś zaciekawiona, w tym wpisie dowiesz się, do którego tygodnia można usunąć ciąże w Czechach. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ciekawa dlaczego? Koniecznie sprawdź!

Do kiedy aborcja - odpowiedni czas na jej przeprowadzenie

Wszystko zależy od aktualnego przebiegu ciąży. Można przeprowadzić terminację do 3 miesiąca ciąży. Kobiety mogą przerwać ciążę również z innych powodów. Możliwy przykład niechcianego efektu ubocznego jest niesprawność rozwijającego się dziecka, które może być poważne i często nieodwracalne. Ważne jest, aby pamiętać, że takich przypadków jest bardzo niewiele, ale warto mieć to z tyłu głowy. Dodatkowo, jeśli lekarz w trakcie badania odkryje ciężką i niemożliwą do wyleczenia chorobę, która może zagrozić życiu płodu, istnieje szansa przerwania ciąży. Może również dojść do sytuacji, gdzie obecna ciąża zagraża zdrowiu lub nawet życiu kobiety. W takich przypadkach aborcja jest możliwa bez jakichkolwiek ograniczeń co do stadium płodu. Można również argumentować, że od czasu do czasu możliwe jest późne przerwanie ciąży ze względu na życie lub zdrowie kobiety. Uważamy, że prawo kobiety do życia ma pierwszeństwo przed prawami (i życiem) jej płodu. Lekarze bardzo często określają indywidualny maksymalny czas aborcji, wszystko to zależy od konkretnego przypadku. Aborcja w Czechach jest legalna do 12 tygodnia.

Usuwanie ciąży symbol logo

Ile trwa zabieg aborcji w Czechach

Zabieg usunięcia ciąży trwa zazwyczaj około 10 minut. Po wykonanym zabiegu kobieta musi pozostać jeszcze w klinice zazwyczaj około dwóch godzin pod obserwacją personelu. Czas pobytu od przekroczenia progu kliniki aż do wyjścia trwa kilka godzin. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem to pacjentka w ten sam dzień ma prawo powrócić do domu. Należy wziąć pod uwagę, że kobieta po zabiegu nie powinna prowadzić przez pewien czas pojazdu.

Do kiedy aborcja Czechy
Do którego tygodnia ciąży aborcja jest legalna

Kiedy jest najlepszy czas na usuwanie ciąży w klinice aborcyjnej?

Ciąże w klinice aborcyjnej najlepiej przerwać między 6 a 12 tygodniem. Zmniejszamy ryzyko niepowodzenia oraz można wykluczyć ciążę pozamaciczną.

Decyzja kobiety o usuwaniu ciąży jest szczególna. Kobiety, które myślą się nad procedurą, powinny przeprowadzić badania i być świadome, że tego serio chcą, zanim podejmą jakąkolwiek decyzję. Oczywiście na każdym etapie można się wycofać bez żadnych problemów.

Czy po przerwaniu płodu można zajść ponownie w ciążę?

To często zadawane pytanie kobiet po usunięciu ciąży. Warto, aby być świadomą, że po jej przerwaniu jest możliwość ponownie zajść w ciążę.

Ciało kobiety po zakończeniu ciąży przejdzie minimalne zmiany. Po aborcji Twoja macica wraca do normalnego rozmiaru. Wyściółka macicy też zostanie złuszczona i zacznie ponownie wytwarzać hormony, co prowadzi do owulacji i menstruacji.

Więcej o tym, czy po aborcji można zajść w ciążę.

Nasz poradnik

Sprawdź nasze wpisy, gdzie poruszamy najważniejsze tematy związane z usuwaniem ciąży.

Aborcja próżniowa

Aborcja próżniowa – czy jest bezpieczna?

Aborcja próżniowa – czy jest bezpieczna? Aborcja próżniowa to zabieg polegający na usunięciu ciąży w sposób mechaniczny. Zaraz obok aborcji farmakologicznej jest najczęściej stosowaną procedurą

Aborcja w Polsce

Aborcja w Polsce

Aborcja w Polsce Zabieg przerwania ciąży na terenie Polski jest całkowicie niedostępny. Wyjątki stanowią dwa rygorystyczne odstępstwa. Ostatnimi czasy Trybunał Konstytucyjny zabronił jeden z najczęstszych

Powikłania po aborcji próżniowej

Powikłania po aborcji próżniowej

Powikłania po aborcji próżniowej Kobiety, które znalazły się w niechcianej ciąży mają prawo do legalnego zabiegu przerwania ciąży do 3 miesiąca w kilku krajach Unii

5/5 - (59 votes)